GÜNLÜK DOZ: 21 Kasım Pazartesi

snl-recap-today-161002-tease_d8f9d9a15a9d17ecbf93acf80c2dbb44

GÜNDEM: Trump sonrası Saturday Night Live

Kırk iki yıllık televizyon klasiği Saturday Night Live, 2016 Amerikan başkanlık seçimlerinden kârlı çıkan onlarca komedi programından yalnızca biri. Özellikle Hillary Clinton ve Donald Trump’ı karşı karşıya getiren münazara parodileri çok konuşuldu, hatta bizzat Trump’ın kendisini Twitter krizlerine soktu (gerçi Trump’ı Twitter krizlerine sokmak çok zor bir şey değil sanırım).

Geçtiğimiz Cumartesi yayınlanan yeni bölüm, “Trump şokunu atlatmaya çalışan liberal Amerika” portresini çizmeye devam etti. New Yorklu işadamını canlandırmak için bu yıl kadroya katılan ünlü oyuncu Alec Baldwin, bu rolün önümüzdeki dört yıl boyunca üzerine yapışacağını düşünmüyordu şüphesiz. Nitekim programın kadrosunda tam zamanlı olarak kalıp kalmayacağı henüz belli değil. Ama seçimlerden sonra ilk kez bu hafta geri döndü ve önümüzdeki dört yıl ne tür bir muhalefet izleyeceğimizin ilk sinyallerini verdi.

Programın bu haftaki konuk sunucusu en sevdiğim komedi oyuncularından biri olan (ve eski Saturday Night Live “mezunu”) Kristen Wiig’den başkası değildi. Her zamanki gibi çok iyiydi, klasik karakterlerini çok özlemişiz; ama maalesef yüzüne bir şeyler yaptırmış gibi görünüyor – bütün kariyerini mimikleri üzerine inşa eden bir komedyen için büyük bir hata.

Herkes bir gün 15 dakikalığına Carpool Karaoke yapacak.” – Andy Warhol

adele-james-corden-carpool-karaoke-jpg

Cazibesini hala tam olarak çözemedim ama Carpool Karaoke çılgınlığının önünü durduramıyoruz efendim. Komedyen James Corden’ın The Late Late Show programında başlattığı skeç, genellikle yeni albümünü tanıtan şarkıcının arabada giderken bilumum şarkıya playback yapmasından ibaret! Ortaya çıkan sonuç, katılan şarkıcının ruh haline göre son derece eğlenceli veya dümdüz acı verici olabiliyor, ama hepsini izliyoruz yine de.

Geçen hafta Madonna katılacağını duyurmuştu. Önceki gün de Bruno Mars bu kervana katılmış. Kolay yoldan viral olmak isteyen tüm ünlülerin ilk durağı oldu Carpool Karaoke. Cidden bravo.

GÜNÜN VİDEOSU: Newt Scamander, Doctor Strange ve Walter White birlikte sihir yapıyor.

Başlık her şeyi anlatıyor. İnanılmaz ünlü isimleri yan yana konuk etme üstadı Graham Norton yine başarmış!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s