SİNEMA: THE JUDGE

JUDGE, THE

Büyük şehirde başarılı bir avukat olan Hank (Robert Downey Jr.) annesinin ölümü sebebiyle doğup büyüdüğü küçük kasabaya geri döner. Beklenmedik bir olay, kasabanın yargıcı olan babası Joseph ile (Robert Duvall) arasındaki eski gerginliği yeniden su yüzüne çıkarır.

Aslında bu filmin, okuduğunuz bu kısacık özetten bile, gece kuşağında Digiturk MovieMax Family kanalında denk gelip burun kıvıracağınız türden bir film olduğunu anlamam gerekirdi belki!

Sadece afişine bakarak kafamda kurduğum hayali film, sevilen ve saygı duyulan iki büyük oyuncunun (Duvall ve Downey Jr.) kafa kafaya gittiği, heyecan verici bir “mahkeme draması”ydı.

Bunun yerine bulduğum film, gülünç derecede “duygusal”, inanamayacağınız klişelerle dolu, komik olmak isteyip olamayan, romantik olmak isteyip olamayan, acıklı olmak isteyip olamayan, doksanlı yıllardan fırlamış bir ibret vesikası.

Robert Downey Jr.’ın son beş yıldaki bütün filmlerinde canlandırdığı “derinlerde-yaşadığı-özgüven-sorunlarını-dışarı-belli-etmek-istemeyen hazırcevap dahi” karakterinden sıkılmadıysanız, burada bir parça daha iyi bir temsili söz konusu. 83 yaşındaki Robert Duvall’ın uyandırdığı pozitif duyguları da hesaba katarsanız, MovieMax Family’de denk geldiğinizde kanal değiştirmezsiniz belki; ama film sonunda yerinizden doğrulup bir çay daha almak için mutfağınıza varana kadar, Yargıç’ın ne bok anlatmak istediğini unutmuş olacağınıza neredeyse eminim.

10 üzerinden 3,5

One response to “SİNEMA: THE JUDGE

  1. Geri bildirim: SİNEMA: ST. VINCENT | Anlayan Adam.·

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s